Покращення упаковки пелет на експорт

  

 

На сьогоднішній день на ринку існує безліч компаній, які займаються виробництвом паливних гранул. Це екологічно чистий матеріал, який користується популярністю на ринку України. Він піддається вторинній переробці і є біопаливом для багатьох підприємств. Одна з таких компаній звернулася до нас за допомогою в підборі обладнання та матеріалів. Підприємство виготовляє пелети для розпалу й відправляє їх на експорт до Європи. Пелети виготовляють з дерев'яних палиць, які залишилися після будівництва і ремонту. Такий спосіб значно заощаджує кошти і активно застосовується за кордоном. Товар долає тисячі кілометрів, перш ніж потрапить до кінцевого споживача. Його збереження безпосередньо залежить від якості упаковки піддонів для транспортування. Саме тому вони відразу облаштували лінію і вже багато років використовують палетопакувальник SIAT.

 

01

Рис. 1. Пелети на виробництві

 

Основним запитом був підбір і встановлення нового, більш продуктивного устаткування по обмотці палет. Пристрій повинен був мати велику швидкість упаковки, щоб економити час і підвищувати продуктивність. Компанія постійно розвивається і виходить на нові ринки, тому поліпшена модель окупитися досить швидко.

 

 

Аналіз запиту

 

  • Проблема

1) Низька продуктивність при обмотці палет.

2) Висока собівартість упаковки 1-й палети.

 

 

  • Ціль

1) Підвищити продуктивність на 20%.

2) Максимально зменшити собівартість при стабільній фіксації вантажу.

 

 

  • Рішення

1) Використання пристрою зі спеціальною кареткою і використання рулону плівки SuperPower Manupackaging Deutchland.

 

  

02

Рис. 2. Порівняння стретч-плівки

 

Після аналізу проблеми було прийнято рішення протестувати палетоупакувальник OneWrap-LP SIAT. Цей пристрій ідеально підходить під вимоги компанії і дозволяє істотно знизити витрати на стретч-плівку. Устаткування підвищить якість палет завдяки використанню плівки «power». Вона виготовляється з первинної сировини і має високу міцність на прокол. Також матеріал рівномірно розподіляє силу стягування по всьому піддону.

 

 

 

Процесс тестування

 

Основні етапи проведення тестів на підприємстві:

1) Для початку варто оцінити роботу старої палетопакувальної машини, порахувати кількість обертів на одну упаковку, зрізати і зважити стретч-плівку, а потім зафіксувати дані показники.

2) Далі варто підняти колону в новому палетопакувальнику і встановити машину в робоче положення.

 

03

Рис 3. Встановлення обладнання

 

 

3) Потім необхідно налаштувати панель відповідно до показників по упаковці старого палетопакувальника. Встановити перший вид стретч-плівки 20 мкм і приступити до процесу обмотки.

4) Після завершення обмотки варто зважити плівку і записати ці параметри.

5) Далі були встановлені плівки 23 мкм і 25 мкм, які показали не найкращий результат, в порівнянні з першим рулоном. Їх вага була більше, що збільшило витрати стретч-плівки при таких же показниках.

6) Потім спеціальним інструментом (дінамоментром) варто виміряти силу утримання, щоб зрозуміти, наскільки добре плівка утримує продукцію на палеті. Чим менше вона відтягується від продукції, тим більше сила утримання всієї палети.

 

04

Рис 4. Замір сили утримання

 

Тести пройшли успішно. Виходячи з них, було зрозуміло, що підприємству вигідніше використовувати тонку, але більш якісну плівку. Це обумовлено тим, що рулон SuperPower Manupackaging Deutchland здатний розтягуватися до 289% від своєї початкової довжини. Таким чином при розрахунку ціна упаковки за 1 палету буде в 1,5 рази менше, в порівнянні з використанням стандартної плівки 23 мкм (яка була на підприємстві). Заміна палетоупакувальника і рулону для обмотки дозволить збільшити економію і окупити вартість машини за 1 рік.